A szabályozás ellenére marad az anonimitás Dél-Koreában
Legalábbis erről
szólnak a hírek, ugyanis eddig a kriptovalutával kereskedők kevesebb mint 10%-a
váltotta át virtuális számláját valós név alatt futó számlává.
De miért is lenne erre szükség? Korábbi cikkünkben beszámoltunk arról, hogy Dél-Korea elrendelte a kriptovaluta számlák nevesítését, ezáltal kivonva az anonimitást az egyenletből.
A "valós név" alapú rendszer a kormány kriptovaluta szabályozási intézkedéseinek részeként lépett életbe január 30-án. Az új rendszernek kellene felváltania az eddig működő anonim rendszert. A virtuális számlák mindössze 8,21%-a került át eddig valós névre.

Egyelőre csak 3 bank ajánlja a szolgáltatást a tőzsdéknek: a Koreai Ipari Bank (IBK), Nonghyup Bank és a Shinhan Bank. Az új rendszer lehetővé teszi, hogy a bankok igazolják az ügyfelek személyazonosságát és ezzel is hozzájárulnak a pénzmosás elleni küzdelemhez.
A 3 banknak összesen 1,745,000 számlát kellene konvertálni, egy hét elteltével ebből 143,330-at teljesítettek. A kevesebb mint 10%-os sikerességi ráta azt jelenti, hogy még legalább 1,6 millió számla vár a sorára.
A 3 bank közül az IBK teljesített eddig a legjobban. Ez a bank 570,000 virtuális számlát nyitott, ennek 12,46%-át konvertálta egy hét elteltével az Upbit tőzsdén.
A Shinhan
Bank a Korbit tőzsdén 12,000 számlát nevesített. A Nonghyup Bank pedig 13,000
számlát igazolt a Coinone tőzsdén és 47,000-et a Bithumbon.
További információ: news.bitcoin.com
Híreinket a Facebook oldalunkon követheted nyomon, amelyhez már 2300-an csatlakoztak.