RIPPLE


A Ripple az elosztott főkönyvi technológiát, a blockchaint használja, akárcsak a Bitcoin vagy Ethereum. A Ripple elgondolása lehetővé teszi a valós idejű pénzügyi tranzakciók lebonyolítását.

Manapság a nemzetközi pénzmozgás néhány napot vesz igénybe (3-5 nap), a költségek pedig hatalmasak. Szó szerint nincs más lehetőség aznapi nemzetközi pénzküldésre, mint felülni egy repülőre egy pénzzel teli aktatáskával. A Ripple célja ennek a problémának az áthidalása, megteremtve a határokon átívelő néhány másodpercen belüli pénzküldés lehetőségét.




A piac mérete mindig akkora amekkorára igény van, a technológia kiépített (a Ripple 2012, a vállalat megalapítása óta dolgozik rajta), a csapatuk világklasszis és közel 100 bankkal állnak partneri kapcsolatban szerte a világon.

Az első bank mely elkezdte használni a Ripple Payment Protocol-t nem más, mint a német Fidor Bank. A Magyarországon is ismert bankok közül az Unicredit csatlakozott hozzá.

Nem meglepő, hogy sokak szerint az XRP vezető kriptovalutává növi ki magát a jövőben. 

Aki kicsit is jártas a kriptovaluták piacán, annak nem kell bemutatni a Ripple-t, ami jelenleg a 3. helyet foglalja el a top coin-ok rangsorában.




Az XRP (Ripple saját kriptovalutája) négy másodpercen belül "szállít" pénzt bárhol a világon, néhány penny költségen, vagyis kifejezetten költséghatékony, a közvetítő bankok kiiktatásának köszönhetően. Más coin-okkal ellentétben a rendszer áteresztőképessége sokkal kedvezőbb - az Ethereum rendszer százszorosa - azaz 1500 tranzakciót képes lekezelni másodpercenként. Míg a Bitcoin is csak 3-5 tranzakció lebonyolítására képes másodpercenként.